Kuru Temizleme

Kuru Temizleme Nasıl Yapılır?

Yaşantımız içerisinde bizlere sunulan en büyük kolaylıklardan biri de, şüphesiz ki kuru temizleme. Zaman problemi yaşadığımız şu dönemde, temizlik için vakit ayırmak yerine, bu süreci daha kaliteli uğraşlarla geçirebiliyoruz. Üstelik kuru temizleme sayesinde hem temizleme işlemi çok daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştiriliyor, hem de ürünlerin kalitesinin de, renginin de bozulmaması sağlanıyor. Bu da her anlamda uzun vadede kazançlı çıkmamıza olanak sağlıyor.

Peki, kuru temizleme nasıl yapılır, hiç düşündünüz mü?

Adında yer alan ‘kuru’ tabiri, birçok kişide yıkamadan yapılan bir uygulama olduğu fikrinin oluşmasına neden olur. Ancak durum tam anlamıyla böyle değildir. Temizlik uygulamalarında su kullanılmaz, ama farklı temizleyiciler kullanılır ve yıkama işlemi bunlarla gerçekleştirilir. Su ve sabunla yapılan klasik temizleme işleminden ayırt edilebilmesini sağlamak için, kuru temizleme olarak adlandırılmıştır.

Kuru temizleme işlemi için alınan ürünler ilk olarak gruplandırılır. Aynı kumaş yapısında ve aynı özellikte olan ürünler bir araya toplanır ve bu sayede farklı ürünlerle birlikte yıkanmaması sağlanır. Ardından lekesi bulunan giysiler için leke çıkarma uygulamaları gerçekleştirilir. Bu yüzden giysi teslim edilirken bilinen, mevcut bir lekesi varsa mutlaka görevlilere bildirilmelidir. Leke çıkarma uygulaması, yıkama öncesinde bir hazırlık aşaması gibidir. Bu işlem de bittikten sonra son kontroller gerçekleştirilir ve kuru temizleme makinelerine yerleştirilir.

Kuru temizleme nasıl yapılır, temizlik sırasında normal çamaşır makinesi mi kullanılır gibi sorular aklınızda mutlaka vardır. Kuru temizlemecilerde kullanılan makineler, normal çamaşır makinelerine benzerlik gösterir. Kurutma makinesi ve çamaşır makinesinin karışımı gibi bir sisteme sahiptir. Ancak teknolojik gelişmeler sayesinde her geçen gün çok daha farklı makineler karşımıza çıkıyor. Teknik donanım bakımdan güçlü olan ve teknolojiyi takip eden firmalar da kendisini öne çıkarmayı başarıyor.

Kuru temizleme makinesinin tamburuna yıkama işlemi için 1/3 oranında çözücü aktarılır. Tambur dönerek çamaşırları altüst ederken, sıcaklığının da 30 derece olması sağlanır. Yıkama işlemi sonrasında çözücü arıtma kazanına iletilir. Buradan da yoğuşturma ünitesine gider. Kuru temizlemede yıkama işlemi 8 ve 25 dakika arasında değişir. Bu leke duruma ve kumaş yapısına bağlıdır. Özellikle hidrokarbon çözücü kullanılıyorsa, bu işlemde kirler yavaş çözüldüğü için, yıkama uygulaması 25 dakikaya kadar sarkabilir.

Kusursuz bir kuru temizleme uygulamasının gerçekleştirilebilmesi için, sektöre hâkim ve müşteri memnuniyetine önem veren bir kuru temizlemeciyi tercih etmek gerekir. Bu konuda ilk akıllara gelen isim olmayı başaran Dry Press, beklentilerinize uygun sonuçlar ve yeni çözümler üretmeye devam ediyor.

Kuru Temizleme Hizmet Bölgelerimiz:

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ve Zeytinburnu

Kuru Temizleme Fiyat Listesi - 2021 Fiyatları

Dry Press’da öncelikli amacımız; size en kaliteli hizmeti, kaliteden ödün vermeden en uygun fiyatla sunmaktır. Listedeki temizleme fiyatlarına, kuru temizleme ve ütüleme dahildir. Sadece ütü hizmeti de sunulmaktadır.

Kuru Temizleme Fiyat Listesi Farklı Uygulanabilir mi?

Evet, kuru temizleme fiyatına bazen ek ücretler dahil olur ve listedeki fiyatlar bazı durumlarda uygulanamayabilir. Bazı müşterilerimiz, fiyatların neden değiştiğini anlamadıklarını ifade edebiliyorlar, biz de bu konuda bazı yararlı bilgileri paylaşmak istedik.


Aksesuarlar: Pul, payet, boncuk, sim, zincir, fermuar, çıt çıt düğme gibi süslemeli, aksesuarlı veya deri parçalı giysiler temizlenirken, her aşamada en hassas süreçlerden geçirilirler. Özel kaplamalar ile korunmaya da alınabilen bu parçalar, işçiliğin ve temizleme fiyatlarının artmasına neden olur.

İşlemeli Tekstiller: Pilili etek, pili katlamalı brode abiye elbise gibi detaylı ürünler veya fırfır, nakış, dantel gibi özellikleri bulunan giysilerin katlamalı şekillerinin, kıvrımlarının korunması, hem temizleme hem ütülemede fazladan emek ve zaman gerektirir. Bu da, hizmet maliyetini arttırarak kuru temizleme fiyat listesinde yer alan fiyatlara etki eder.

Kumaş Çeşitleri: Özel dikim, çok ağır, antika, ipek, kaşmir veya bunlar gibi işlem yapılırken fazladan özen isteyen kumaşlardan yapılan ürünlerin temizleme fiyatları, standart liste fiyatlarından daha fazladır.

Dolgular: Mont, palto benzeri kışlık giysiler, yorgan, yastık benzeri ev tekstillerinde kullanılan kaz tüyü, kuş tüyü gibi dolgulu ürünlerin, özel işlemlerle temizlenmesi, yıkanması, kurutulması ve şişirilmesi gerekmektedir. Yapılan işlemlerin sayısı ve süresinin fiyatlara yansıması olur.

Elde Yıkama: Makinede işlem görmesi riskli bulunan, el yapımı, yüzey baskısı olan veya talimatında yalnızca elde yıkamaya izin verilen ürünlerin temizleme fiyatları, kuru temizleme fiyat listesi ile karşılaştırıldığında daha yüksektir.

Ekspres Temizleme: Dry Press’ın ürün teslimi birçok durumda (İş hacminin düşük olduğu zamanlar hariç) 2-3 saat içinde başarıyla tamamlanmaktadır. Daha kısa sürede, daha hızlı hizmet almak isteyen müşterilerimizin giysileri ekstra bir maliyetle temizleneceğinden kuru temizleme liste fiyatları bundan etkilenir.

Yoğun İşlemler: Çok kirli, çok lekeli olduğu için tekrarlı işlemlerden geçirilmesi gereken kıyafetlerin temizleme fiyatı daha fazladır. Çünkü, bu ekstra adımlar, bir giysiye harcanması normalden daha fazla zaman ve dikkat gerektirir.

Ütü Kolası Kullanma: Ütü kolası; çabuk kırışan giysilerin şekillerini daha uzun süre koruması ve kırışıklara daha etkili müdahale edilmesi amacıyla kullanılabilir. Evde yapılan kolalama, kurutma ve ütüleme arasında bir işlemken, kuru temizlemelerde kullanılan kola, ütüleme sırasında sprey şişelerle tatbik edilir ve ürünler kolalı bir hale getirilir. Kolayla verilen hizmetler, fiyat listelerindeki fiyatlar için değişim demektir.

Kuru Temizleme Fiyat Listesi 2022

İdeal bir dünyada hiçbir ürünün, hizmetin fiyatının artmamasını hayal ederiz, gerçekte ise artan maliyetler, değişen ekonomik koşullar buna izin vermez ve sonucunda her yıl yeni isimlerle listeler yayınlamak zorunda kalırız: Kuru temizleme fiyat listesi 2022, Kuru temizleme fiyat listesi 2021 gibi.


Kuru Temizleme Fiyatları 2022

Kuru temizleme fiyatları 2022 rakamları, artan işletme maliyetlerine rağmen kuru temizleme fiyatları 2021 rakamlarına göre yüksek bir artış göstermemiştir. İşletme maliyetindeki en önemli giderler olarak: Mağaza kiraları, çalışan maaşları, elektrik fatura bedelleri, su tüketim ücretleri, ithal çözücüler ve leke çıkarcılarda döviz kuruna bağlı meydana gelen artışlar sıralanabilir.


Kuru Temizleme Ne Kadar?

Hizmet almak isteyenlerin kuru temizleme ne kadar sorularına karşılık olarak listede bütün fiyatlara yer vermek hedeflenir, bununla birlikte her detaya yer vermek, her zaman mümkün olmayabilir.


Ucuz Kuru Temizleme

Ucuz kuru temizleme, piyasadaki firmaların verdiği standartları düşürülmüş bir kuru temizleme hizmeti ise bunun size göründüğünden daha pahalıya geleceğinden emin olabilirsiniz. Bu durumda, ucuz kuru temizleme fiyat listesi, sizin için yanıltıcı olabilir. Çünkü; ucuzluk, çok sevdiğiniz bir ürüne erken veda ettiğiniz zaman cebinizde daha fazla para çıkmasına neden olarak çok maliyetli bir hal alabilir.


Kuru Temizleme Kampanya

Dry Press’da fiyat listesinden istediğiniz ürünler için hizmet alabilir veya Dry Press’ın sunduğu kampanya, fırsat ve promosyonlardan daha uygun alışverişler yapabilirsiniz. Bu kampanyalar, sürekli güncellenerek kuru temizleme kampanya sayfasında yayınlanmaktadır. Dry Press Kart’lı müşterilerimize, Dry Press doğum günü indirimi de sunulmaktadır.

Etiketler: kuru temizeme, ütü hizmeti, halı yıkama, perde yıkama, ev tekstili, koltuk temizleme, terziNotice: Undefined index: status in /home/ucuzamama/public_html/include/footer.php on line 250

Notice: Undefined index: status in /home/ucuzamama/public_html/include/footer.php on line 279

Notice: Undefined index: demo in /home/ucuzamama/public_html/include/footer.php on line 300